Jest bardzo wiele zabaw, które idealnie komponują się do charakteru wesela, na którym aktualnie jesteśmy tak, by etap oczepin stał się niezapomnianą, ważniejszą jego częścią. Przedstawiamy Państwu tylko zalążek naszych propozycji.

ZABAWA I

„Dzień z życia rodziny tzw. Słoń”, Wybiera się dwie takie same grupy. Jedną wybiera Pani Młoda ze swojej rodziny, drugą Pan Młody ze swojej rodziny. Następnie czytane jest opowiadanie a wyczytane osoby lub grupy osób mają za zadanie szybko obiec swoją rodzinkę i usiąść na swoim krześle. Państwo Młodzi oceniają która rodzina wygrywa w konkurencji. Podczas zabawy jest dużo wesołego zamieszania.

ZABAWA II

 W naszych zasobach jest tez zabawa, gdzie wybiera sie kilka osób: panie i panów - i każdej przywiązuje się na wstążce balonik do lewej nogi. Tej nogi nie wolno odrywac od ziemi, można nią tylko szurać. Natomiast drugą nogą należy zbić baloniki przeciwników. Trzeba też chronić swój balonik bo wygrywa ten kto zostanie z nienaruszonym balonikiem. Jest dużo biegania, ale zabawa niezła!

ZABAWA III

Ustawia się 2 krzesła i tyłem do siebie w odległosci ok 5 metrów , na nich siadaja młodzi.
Gra muzyka , a na znak Państwo młodzi maja odrócić głowę w jedną ze stron , w prawo lub w lewo.
Jeżeli obydwoje odwrócą się w tę samą stronę -CÓRKA
Jeżeli obydwoje odwrócą się w przeciwną - SYN
Zabawe można powtórzyc 3, 4 razy , w zależności ile dzieciaczków się im już nazbiera , i czy wyrażą chęci by było ich więcej :) zabawa fajna i ciekawa, nikogo nie kompromituje , a i starsze osoby się uśmiechną :) Polecamy!!

 

ZABAWA IV

Do konkursu staje kilka osób lub par, które ustawiają się wokół ustawionych krzeseł. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż osób biorących udział w konkursie. Przy każdej przerwie w muzyce "zawodnicy" zajmują wolne miejsca. Osoba, dla której nie starczy miejsca odpada. Ostatni pozostający na parkiecie wygrywa. W zależności od wersji zabawy może ona się odbywać w różny sposób np.: Na krześle należy usiąść z osobą lub fantem, który wymieni orkiestra (krawat, kucharka, itp...) Przy zabawie z osobą towarzyszącą miejsce musi zająć Para tańcząca.

ZABAWA V

W tym konkursie niezbędna jest znajomość gwizdania. Uczestnicy dostają do wypicia kieliszek „100 gram”, po którego uprzednim opróżnieniu muszą zagwizdać. Zawartością kieliszka powinna być drobno zmielona bułka tarta. Pierwszy, któremu ta sztuka się uda dostaje nagrodę. Oczywiście uczestnicy nie wiedzą co wypijają, gdyż przed podaniem im „trunku” osoby towarzyszące z zabawie zakrywają im oczy. Żeby było śmieszniej w zabawie mogą brać udział też panie.

ZABAWA VI

Prowadzący prosi na środek ośmiu panów i każe im się ustawić się w dwuszeregu przed Parą Młodą. Następnie panowie stojący w pierwszym rzędzie muszą podwinąć nogawki spodni do kolan... a później prowadzący informuje, że panowie w pierwszym rzędzie są partnerkami panów w drugim rzędzie... Do odtańczenia mają cztery tańce: tango, walca, twista i jeden nowoczesny.... Wierzcie, że podczas tej zabawy można pęknąć ze śmiechu. Uczestnicy tej zabawy potrafią wymyślać wiele zaskakujących rzeczy, łącznie z tym, że zazwyczaj skaczą sobie na pas i pełno jest innych wygibasów!!! Oczywiście na koniec młoda para musi wybrać zwycięska parę, a ta dostaje flaszeczkę od Pana Młodego
i buziaka od Pani Młodej...

design by koco+